خریداران محترم لطفا هنگام تحویل کالا به نکات زیر توجه فرمایید:

آسودگی خاطر در هنگام خرید همواره از اولویت‏‌های دیجی‌ تاک بوده است و در این راستا می‏‌کوشد تا سفارش ها در شرایط مطلوب و مورد انتظار به دست مشتری برسد.

با توجه به این که ممکن است مشتریان محترم پس از خرید، با مسائلی روبرو شوند، دیجی تاک خدماتی را در چارچوب تسهیل و اطمینان از خرید، پس از فروش محصولات مختلف در نظر گرفته است.

1.کالاهایی که پس از دریافت‌ امکان بررسی در لحظه را دارند؛ در صورت هرگونه خطا و اشتباه مثل عدم تطابق کالا با سفارش، شکستگی و یا سایر نواقص ممکن می توانند موضوع را به مامور مربوطه اطلاع و از پذیرش کالا خودداری کنند. در صورت دریافت کالا و امضای رسید، فروشگاه هیچ گونه مسئولیتی در قبال کالا و موارد پیش آمده ندارد.

2.برای کالاهایی که امکان بازرسی در لحظه را ندارند قبل از امضای رسید از سالم بودن بسته بندی ظاهری اطمینان حاصل فرمایید. این دسته از محصولات از 48 ساعت تا یک هفته بعد از دریافت با توجه به نوع محصول و قوانین تامین کنندگان مختلف، شامل شرایط بازگشت و ارجاع (در صورت گزارش خطا) می شوند.

بعد از مدت زمان تعیین شده از سمت تامین کننده، فروشگاه هیچ مسئولیتی را در قبال خسارت نمی پذیرد. در صورت درخواست خدمات پس از فروش، می توانید شرح سفارش و نوع خدمات مورد نیاز را به ایمیل دیجی تاک ارسال نمایید. در صورتی که نصب و راه اندازی محصول بر عهده مشتری باشد، فروشگاه هیچ گونه مسئولیتی در قبال خسارات احتمالی ندارد.

شماره تماس:

38660882_051  

(ساعت کاری : شنبه تا چهارشنبه / 8 صبح الی 14)

ایمیل:

info@atieh-st.com

جهت تسهیل در خرید کالا و کاهش خطا، قبل از ثبت سفارش لطفا قوانین و مقررات سایت و توضیحات محصول را به طور کامل مطالعه فرمایید.